پست وبلاگ

در مقابل ویدیوهای دلخراش اینستاگرام چه می کنید؟

در مقابل ویدیوهای دلخراش اینستاگرام چه می کنید؟

فیلم جدیدی اکران شده، ژانر ترسناک و جنایی، فیلم برای افراد زیر ۱۸ سال نامناسب است. خواهر ۱۶ سالتان در تمام روزهای یک هفته ی اخیر بدنبال راهکاری بوده که بتواند همراه شما برای دیدن این فیلم بیاید.

وارد کتابخانه می شوید، اول از همه توجه شما به کتابی جلب می شود که روی آن نوشته است خواندن این کتاب برای شما ممنوع است. کتاب را از قفسه برداشته و سریع چشم های خود را بر روی خطوط آن می دوانید، انگار که فرمول اکسیر جاودانگی را در آن پیدا خواهید کرد.

از مدرسه ی فرزندتان تماس می گیرند و از شما درخواست می کنند فردا با مدیر مدرسه ملاقاتی داشته باشید. وقتی علت را جویا می شوید، به شما می گویند که فرزندتان از بین ۴اتاق بازی ای که در مدرسه وجود دارد، همان یک اتاقی که بر روی آن نوشته شده ورود دانش آموزان ممنوع را برای بازی کردن انتخاب کرده است.

در عکس بالا دیدگاهی را می بینید که نوشته است وقتی در اینستاگرم به پست هایی می رسد که در آن نوشته است این ویدیو شامل تصاویر دلخراش است، آدم بیشتر کنجکاو می شود که آن ویدیو را ببیند.

علت چیست؟ منشا تمام این اتفاقات، بیزاری ما از کمیابی است. ما وقتی متوجه می شویم که چیزی کمیاب شده، بیشتر از قبل به آن علاقه پیدا می کنیم و برایمان بسیار سخت می شود که بتوانیم وسوسه مان برای تهیه ی آن را کنترل کنیم.
پیش از این هم در حوزه های مختلفی به معرفی و توضیح اصل کمیابی پرداخته ایم.
شما عزیزان که علاقه مند به این موضوع هستید می توانید مطلبی که قبل تر در روزنامه خراسان منتشر کرده ایم مطالعه فرمایید.

درباره ی گروه رفتار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *