پست وبلاگ

معرفی کتاب رقص تغییر

معرفی کتاب رقص تغییر

پس از موفقیت کتاب مشهور پنج فرمان، پیتر سنگه مکررا مورد سوال واقع می شد که برای پیاده سازی این راهکار های ارائه شده در سازمان، باید از کجا شروع کنیم؟
کتاب رقص تغییر، برای مدیران، مدیران عملیاتی، مدیران شبكه و مدیران اجرایی و همچنین مشاوران از هر سطح سازمان به رشته ی تحریر در آمد تا آنها بیاموزند چگونه می توانند با هم کار کنند تا چالش هایی را که تغییرات عمیق درون سازمان ایجاد می کنند، پیش ببرند.

رقص تغییر، همانطور که از اسم آن پیداست، در مورد تغییر های درون سازمان صحبت می کند. در مورد اینکه چگونه می توانیم درون سازمان، تغییراتی ایجاد کنیم که ماندگار باشند؟ چگونه اعضای تیم را رهبری کنیم تا بدون وجود ترس و اجبار، با مسیر تغییر همگام شوند؟ مهم تر از همه ی آنها اینکه چگونه تغییرات درونی افراد را با تغییرات سازمان در یک مسیر قرار دهیم؟
این کتاب چالش هایی که در مسیر ایجاد تغییر پیش رویمان وجود دارد یا به عبارت دیگر فرآیند های محدود کننده را به طور مفصل توضیح می دهد و راهکار های مقابله با آن ها را ارائه می کند.
رقص تغییر ۵ بخش اصلی دارد که در به ترتیب “کارتان را شروع کنید”، “چالش های اقدام”، “چالش های تغییر پایدار”، “چالش های بازنگرانی و بازنگری” و “یادداشت ها پایانی” نام دارند. که در فصب های میانی این کتاب، نویسنده به بررسی کامل چالش هایی که برای ایجاد تغییرات پایدار در سازمان یادگیرنده خود پیش رو خواهید داشت پرداخته است.
در تصویر زیر، مسیری که با خواندن این کتاب طی خواهید کرد را مشاهده می کنید:

پیتر سنگه در این کتاب به ما می آموزد که چگونه می توانیم سازمان یادگیرنده داشته باشیم؟
با وجود مثال هایی از شرکتهای بزرگی مثل ماشین سازی فورد، و با توجه به آمار دقیقی که در میزان سود این شرکت ها، قبل و بعد اعمال تغییر در سازمان، در دستمان قرار می گیرد، خیلی دور از ذهن است که شما نخواهید سازمانتان از این استراتژی ها استفاده کند و برای پیاده سازی این استراتژی ها در سازمان خود، ما مطالعه ی کتاب ارزشمند رقص تغییر را به شما پیشنهاد می کنیم.
در صورتی که پیش تر کتاب پنج فرمان را مطالعه کرده اید، درک این کتاب برایتان راحت تر می شود، اما اگر این کتاب را نخوانده اید، نگران نباشید، پیتر سنگه بخش هایی از آن کتاب که لازم است بدانید را در حاشیه و پاورقی های کتاب رقص تغییر برایتان جمع آوری کرده است.

این کتاب ۶۷۴ صفحه ای، توسط حسین اکبری و مسعود سلطانی به زبان فارسی ترجمه شده است و انتشارات آریانا قلم آن را منتشر کرده است.

درباره ی گروه رفتار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *