پست وبلاگ

کولین کامرر : هنگامی که شما در حال انجام یک معامله اید، چه چیزی در مغز شما می گذرد؟

کولین کامرر : هنگامی که شما در حال انجام یک معامله اید، چه چیزی در مغز شما می گذرد؟

کولین کامرر در این تد(when you are making a deal , whats going on in your brain ?) راجع به برنامه دادن به مغز صحبت می کند ، ما از ترکیب ابزار های عجیبی متشکل از “نظریه ی بازی ” و علوم اعصاب استفاده خواهیم کرد تا بفهمیم افراد در زمانی که بحث جایزه یا ارزشی در میان است ، از نظر اجتماعی چگونه عمل می کنند.
نظریه ی بازی (game theory) یکی از شاخه ها ریاضیات کاربردی است که عمدتا در اقتصاد و علوم سیاسی و کمی در بیولوژی استفاده می شود ، که به ما رده بنده ای از زندگی اجتماعی می دهد و پیش بینی می کند که به احتمال زیاد افراد چگونه رفتار خواهند کرد و به اعتقاد آن ها دیگران چگونه رفتار خواهند می کنند ، در مواردی که رفتار هر فرد بر باقی افراد نیز تاثیر گذار است. مواردی مانند : مسابقه ، چانه زنی ، مذاکره.
او آزمایش های متعددی که انجام داده است در این سخنرانی بررسی می کند ، در یکی از این آزمایش ها که به صورت بازی چانه زنی انجام می شود، دو شرکت کننده که توسط الکترود های EEG در حال اسکن شدن هستند ، می خواهند بین یک تا شش دلار به توافق برسند که اگر بتوانند این کار را در ۱۰ ثانیه انجام دهند، همان مقدار پول را دریافت می کنند، در غیر این صورت هیچ پولی دریافت نمی کنند.
پیچیدگی این بازی این است که یکی از شرکت کننده ها از مقدار پول در هر دور بازی اطلاع دارد و بازیکن دیگر اطلاعی ندارد ، اما می داند که نفر مقابل از مقدار مبلغ آگاه است.
چالش اصلی شرکت کننده ای که اطلاع ندارد این است که فکر کند : آیا این فرد منصف است یا به من مبلغ پایینی را پیشنهار می دهد.
بعد از انجام بازی به بررسی EEG های مغز در حالت های متفاوت مثلا در حالتی که به توافق نرسیدند ، می پردازند ، ما نتایج اولیه ای از مذاکرات چانه زنی را دیدیم که اخطارهای زود هنگام در مغز می توانند در پیش بینی عدم توافق که پر هزینه هم هست، به ما کمک می کنند.

درباره ی گروه رفتار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *