پست وبلاگ

معرفی دن آریلی

معرفی دن آریلی

در این بخش از معرفی اقتصاددانان رفتاری، تصمیم به معرفی دن آریلی که از برترین پژوهشگران مبحث اقتصاد رفتاری می باشد، گرفتیم.
پروفسور دن آریلی، پژوهشگر ۴۹ ساله‌ی متولد نیویورک است که در علم اقتصاد رفتاری تلاش بسیاری کرده.وی در حال حاضر مشغول تدریس علم روانشناسی و اقتصاد رفتاری در دانشگاه دوک است و همچنین از موسسان بی ای ورکز، از معتبرترین شرکت های مشاوره اقتصاد رفتاری در جهان می باشد.

از دیگر فعالیت های وی می توان به نوشتن کتاب های نابخردی های پیش بینی پذیر و جنبه ی مثبت بی منطق بودن اشاره کرد که هر دو کتاب ذکر شده پر فروش ترین های نیو یورک تایمز شده اند. دیگر کتاب های او مانند پشت پرده ی ریاکاری نیز مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است.
علاوه بر این، پروفسور آریلی از محبوب ترین سخنران های کنفرانس های تد می باشد. صحبت های او در تد تا کنون ۷٫۸ میلیون بار دیده شده است.
وی در مقدمه کتاب نابخردی های پیش بینی پذیر دلیل فعالیتش در حوزه ی اقتصاد رفتاری را اینگونه توضیح می دهد: “علاقه ی نظری و کاربردی من به نابخردی، مرا به حوزه ی نو ظهور اقتصاد رفتاری کشاند، که در آن عادت های عجیب را به عنوان عنصر بنیادی رفتار آدمی را پذیرا شده ام. در پژوهش هایم، من به گستره ای از نقاط ضعف آدمی پرداخته ام، و پرسش هایی مانند این ها را پیش کشیده ام: چرا هنگامی که چیزی رایگان است، سخت هیجان زده می شویم؟ نقش عواطف در تصمیم گیری های ما چیست؟”
وی می افزاید:”کوشش در جواب دادن به این پرسش ها، ساعت های بی پایانی از سرخوشی را برایم به ارمغان آورده و فهم تازه‌ی به دست آمده به دگرگون ساختن زندگی حرفه ای و شخصی من انجامیده است.”
پروفسور دن آریلی در سن ۱۸ سالگی به علت انفجار یک خمپاره ی منیزیمی دچار سوختگی درجه ی ۷۰ درصدی می شود و حضور ۳ ساله‌ی وی در بیمارستان، آغاز پژوهش های او در مورد بررسی نا بخردی های انسان ها بود.
از دیگر دلایل تمرکز تیم اقتصادی رفتار بر پژوهش ها و کتاب های پروفسور آریلی این است که در مسیر بررسی و پیاده سازی علم اقتصاد رفتاری در ایران، کمک شایانی به تیم رفتار کرده و همواره از ایده هایمان استقبال کرده و ما را در مسیر تحقق ایده هایمان همراهی کرده است.
شما می توانید با جست وجوی هشتگ دن آریلی مطالب مرتبط با وی و همچنین پروژه آزمایش صداقت که با همراهی دن آریلی انجام شد را در وبسایت گروه اقتصادی رفتار بیابید.

درباره ی گروه رفتار

3 دیدگاه در “معرفی دن آریلی

  1. من کتاب جنبه مثبت بی منطق بودن رو پارسال خوندم، خیلی جذاب و عالی بود. هنوز هم از مباحث سازگاری این کتاب در زندگی روزمره ی خودم استفاده می کنم. ممنون میشم اگه از دن آریلی مطالب بیشتری بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *