درباره ما

ایده ی اولیه ی استفاده از اقتصاد رفتاری در بازار ایران در سال 1393 پس از دیدن کنفرانس تد دن آریلی در ذهن ما شکل گرفت. پس از مطالعه ی گستره‌ی وسیعی از منابع مرتبط با اقتصاد رفتاری، شروع به اجرای آزمایشی ایده ها در کسب و کارهایی که مشغول به فعالیت بودیم، کردیم. پس از بازخورد مثبت ایده ها و مشاهده‌ی بالا رفتن فروش سازمان به کمک راهکار هایمان، تصمیم به ایجاد یک شرکت مشاوره و اجرای اقتصاد رفتاری برای اولین بار در ایران را گرفتیم.

در قدم اول برای بررسی نیاز سازمان ها و تطبیق آنها با راهکار هایمان، اقتصاد رفتاری را برای 21 کسب و کار مطرح در تهران و مشهد ارائه کردیم و با دریافت بازخورد های بسیار مثبت از این گروه به صورت رسمی پیاده سازی این علم را در ایران آغاز کردیم.

ایده ی اولیه، مشاوره ی کسب و کار ها بود که همچنان برایمان در وهله‌ی اول قرار دارد و بیش از نیمی از وقتمان را صرف همین بخش می کنیم. اما در کنار آن و ضمن اجرای اقتصاد رفتاری در کسب و کارها، فعالیت هایی درمسیر آموزش و محیط های آکادمیک را در پیش گرفتیم.

در مرحله‌‌ی اول برای بررسی تفاوت های فرهنگی ایران و بقیه کشورها آزمایش ها و مقالاتی را به انجام رسانده ایم تا بتوانیم پاسخگوی این سوال "آیا اقتصاد رفتاری برای فرهنگ ایرانی مفید است؟" باشیم.

معتقدیم که اقتصاد رفتاری علمی است که با فراگیری آن می توانیم تصمیم های اقتصادی و شخصی بهتری بگیریم، به همین منظور برای بالابردن اطلاعات عمومی افراد، مطالب مرتبط را در مدرسه اقتصاد رفتاری می نویسیم. علاوه بر آن راه اندازی بخش آموزش تخصصی برای مدیران فروش و مدیران کسب و کار ها را نیز در دست بررسی قرار دادیم تا بتوانند بنا به نیازشان از این علم مفید استفاده کنند. همچنین همکاری با بعضی روزنامه های معتبر و مجلات اقتصادی آغاز کرده ایم.

گروه اقتصادی رفتار با بهره گیری از دانش های "اقتصاد رفتاری"، "کارآفرینی"، "علوم اعصاب شناختی"، "نورومارکتینگ" مشغول به اجرای پروژه های سازمانی و شرکتی می باشد.

اعضای تیم گروه اقتصادی رفتار

Hamed Zarandi

حامد زرندی

Masood Zeinoghli

مسعود زین اوقلی

Taranom Saremi

ترنم صارمی

دوستانی که در این مسیر ما را همراهی کردند

پروفسور دن آریلی

پروفسور دن آریلی

پروفسور و محقق در علم اقتصاد رفتاری و برنده IG نوبل سال 2014
راهنمایی و مشاوره گروه

دکتر مهدی فیضی

دکتر مهدی فیضی

عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد
همکاری در اجرا و هماهنگی پروژه ی آزمایش صداقت در دانشگاه فردوسی مشهد

دکتر مریم خیرآبادی

دکتر مریم خیرآبادی

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور
همکاری در تامین محتوا و شرکت در Brain storm برای ایده پردازی در مورد مقالات پژوهشی