پست وبلاگ

معرفی الن سامسون

معرفی الن سامسون

اگر تا امروز کلمه ی behavioral economics را در موتور جستجوی گوگل، جست و جو کرده باشید، اولین لینکی که در این صفحه به چشمتان می خورد، صفحه ی www.behavioraleconomics.com است. می توان گفت یکی از برترین وبسایت های حوزه ی اقتصاد رفتاری همین وبسایت است که سالانه لیستی به عنوان راهنمای اقتصاد رفتاری منتشر می کند و تمامی منابع اقتصاد رفتاری را در آن معرفی می کند.
آلن سامسون، بنیانگذار behavioraleconomics.com است. او در دانشگاه برکلی و دانشگاه میشیگان تحصیل کرده و پس از آن برای دکترای دکتر خود، بر حوزه ی روانشناسی اجتماعی در مدرسه اقتصاد لندن کار کرد. تحقیقات اولیه او در روانشناسی متمرکز بر رابطه بین فرهنگ، دین و شناخت بود. او بعدا به روانشناسی مصرف کننده و اقتصاد رفتاری علاقه مند شد، به خصوص در زمینه امور مالی.

آلن سامسون، گروه اقتصاد رفتاری LinkedIn را نیز مدیریت می کند و هرسال راهنمای اقتصاد رفتاری را که در www.behavioraleconomics.com منتشر می شود، ویرایش می کند.

او مقالات متعددی را در مجلات علمی معتبر، در زمینه های مدیریت، رفتار مصرف کننده و روانشناسی اقتصادی منتشر کرده است. علاوه بر این او نویسنده “Consumed” است، ستون آنلاین Psychology Today درباره علم رفتاری!

نظرات او و کارهایش در رسانه های معتبری از جمله The Guardian, The New York Times, Metro, The Huffington Post, SAGE Business Researcher, and Marketing Week منتشر شده است.

مطالب مرتبط

درباره ی گروه رفتار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *