پست وبلاگ

معرفی کتاب ذهن کامل نو

معرفی کتاب ذهن کامل نو

چرا راست مغزها آینده را هدایت می کنند؟
منظور نویسنده، از راست مغزها، افرادی هستند که سمت راست مغزشان قوی تر است. او در این کتاب تمرکزش را به بررسی دنیای آینده توسط راست مغزها گذاشته است. به طور مثال، هنرمندان، مخترعان، داستان نویسان خلاق از راست مغزها هستند.
کتاب ذهن کامل نو (A Whole New Mind)، کتابیست که به ۱۶ زبان ترجمه و در ۶ قاره منتشر شده است و توانایی هایی که در این کتاب توضیح داده شده به طور بنیادی توانایی های انسانی هستند.
دنیل اچ پینک (Daniel H. Pink)د ر مقدمه ی این کتاب می گوید خلق زیبایی، داستان گویی، ابداع چیزهای جدید، دوست داشتن دیگران، بازی کردن و طلب معنا همه بخشی از معنای انسان بودن است.
او معتقد است دنیا به ذهن کامل نو نیاز دارد و اینکه اندیشه ها، و اقداماتی که به زودی با آنها مواجه می شویم باید بتوانند به ما کمک کنند که کسب و کار، حرفه، و زندگیمان را کمی بهتر کنیم.

این کتاب شامل ۹ فصل و ۳۰۴ صفحه است. در سال ۲۰۰۶ به زبان انگلیسی منتشر شده و در این آن در مورد ۶ استعداد ذاتی که حواس ۶گانه نامیده می شود توضح داده شده است. که موفقیت حرفه ای و رضایت فردی به صورت فزاینده ای وابسته به آنهاست.
طراحی، داستان، همنوایی، همدلی، بازی و معنی. این ها توانایی های بنیادین انسانی هستند که همه کس می توانند بر آنها مسلط شوند و هدف نویسنده در این کتاب کمک به ما برای انجام دادن این کار است

دنیل اچ پینک، نویسنده ی این کتاب، در سال ۲۰۱۱ هم کتاب موفق دیگری به اسم انگیزه منتشر کرده بود که به عنوان یکی از کتاب های پرفروش نیویورک تایمز شناخته شده است.

کتاب ذهن کامل نو، ذهن خواننده را به مکان جدید و جسورانه ای از فکر کردن در مورد آینده می برد و باعث می شود خواننده دیدگاه خلاقانه تری در این مورد داشته باشد.

ترجمه ی فارسی این کتاب در بهار سال ۱۳۹۰، توسط “رضا امیر رحیمی” و انتشارات “کندوکاو” منتشر شده است.

مطالب مرتبط

درباره ی گروه رفتار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *