پست وبلاگ

دن آریلی : چه چیزی باعث می شود تا ما درباره ی کارمان احساس خوبی داشته باشیم ؟

دن آریلی : چه چیزی باعث می شود تا ما درباره ی کارمان احساس خوبی داشته باشیم ؟

دن آریلی در این تد (What makes us feel good about our work ? ) در مورد کار و زحمت صحبت می کند ، ما درک ساده ای از اینکه آدم ها چگونه کار می کنند داریم : همه ی آدم ها به پول اهمیت می دهند و آن لحظه ای که به آدم ها پول می دهیم ، می توانیم آن ها را به کار کردن در هر جهت هدایت کنیم .
او آزمایش های متعددی در این مورد انجام داده است که یکی از آن ها به شرح زیر است :
در ابن آزمایش یک ورق کاغذ با حروف تصادفی برداشتیم و از مردم می خواستیم جفت هایی از حروف را پیدا کنند که در کنار هم قرار دارند و مقداری پول به آن ها داده می شد ، افرادی که برگه نخست را تمام می کردند از آن ها میخواستیم که برگه ی بعدی را در ازای مبلغ کمتر و برگه ی بعدی مبلغ خیلی کمتر و همین طور ادامه پیدا می کرد .
۳ حالت در این آزمایش داشتیم :
در حالت اول افراد نامشان را بر روی برگه می نوشتند و حروف را پیدا کرده و به گیرنده آزمایش می دادند سپس گیرنده آزمایش نگاهی به آن می انداخت و از بالا تا پایین برگه را بررسی می کرد و با گفتن ” آهان ” آن را روی انباشته ای از کاغذ ها قرار می داد .
در حالت دوم افراد نام خود را نمی نوشتند ، گیرنده آزمایش آن را نگاه نمی کرد و بررسی نیز انجام نمی داد و فقط آن را بر روی بقیه کاغذ ها می گذاشت .
در حالت سوم گیرنده ی آزمایش فقط کاغذ را می گرفت و آن را مستقیما داخل کاغذ خردکن می انداخت .
در حالت کاغذ خردکن شما زحمات بازده کاری افراد را از بین می برید و باعث می شوید از کاری که انجام می دهند لذت نبرند ، حتی در این روش می توانستند تقلب کنند ، زیرا برگه ی آن ها چک نمی شد پس حتی ممکن است که کار خوبی هم انجام ندهند .
در حالت دوم عمل نادیده گرفتن افراد و کار آن ها نیز به بدی از بین بردن زحماتشان در مقابل چشمانشان است . نادیده گرفتن شما را از تمام مسیرتان دور می کند .
در حالت اول بررسی کردن و گفتن آهان تا میزان زیادی برای بهتر کردن انگیزه در افراد موثر است .
پس به نظر می رسد که بالا بردن انگیزه ها خیلی دشوار نیست و همچنین حذف کردن انگیزه ها به طور باور نکردنی آسان است !
داستانی قدیمی در مورد مخلوط کردن کیک ها وجود دارد ، وقتی در دهه ی چهل شروع به تولید مخلوط کیک ها کردند ، این پودر را برمی داشتند و داخل جعبه گذاشته و از خانم ها می خواستند آن را با مقداری آب مخلوط کنند و در فر بگذارند و کیک آماده می شود . اما این مورد علاقه مردم واقع نشد و آن را نمی خواستند و علت این بود که انجام آن مستلزم زحمت زیادی نمی شود !
و آنقدر ساده بود که این حس به خانم ها دست نمی داد که این کیک مال آنهاست . پس آنها چه کردند ؟ آنها تخم مرغ و شیر را از پودر کیک جدا کردند ، به این صورت خودشان باید تخم مرغ را شکسته و شیر را اندازه گرفته و مخلوط می کردند و این باعث شد حس کنند که کیک خودشان است و میزان فروش این نوع پودر کیک بالا رفت .
یک قاشق مالکیت ( یعنی اینکه خودت در کار دخالت داشته باشی ) در کاری روانشناختی ، که همان آشپزی باشد ، از اجزای تشکیل دهنده بسیار مهم و حیاتی آن است .

مشاهده ی این سخنرانی را از دست ندهید

مطالب مرتبط

درباره ی گروه رفتار

2 دیدگاه در “دن آریلی : چه چیزی باعث می شود تا ما درباره ی کارمان احساس خوبی داشته باشیم ؟

  1. متاسفانه در سازمان های ما همچنان سیستم مدیر و کارمند وجود داره، که توی این سیستم معمولا کارمند تبدیل به یک ماشین انجام کار بدون هیچ انگیزه ای میشه چون مدیر های رده بالاتر انگیزه ی افراد رو از بین میبرن! فکر میکنم اگر سازمان ها به سمت رهبری افراد بجای مدیریت اون ها پیش برن و کارمندان بتونن راحت نظر ها و ایده هاشون رو اعلام کنن؛ میزان ساعت کار مفید توی اداره ها خیلی بیشتر میشه!

  2. محصولات ایکیا هم بر همین اساس تولید میشن که افراد خودشون اون هارو سرهم کنن و حس مالکیت خیلی بیشتری بهشون داشته باشن، با توجه به موفقیت این برند، مشخص میشه که چقدر حس مالکیت روی افراد تاثیرگذاره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *