پست وبلاگ

میهالی چیک سنت میهالی: جریان (فلو)، راز شادی

میهالی چیک سنت میهالی: جریان (فلو)، راز شادی

جریان فلو چیست ؟ چطور بیشتر زندگی روزمره مان را در کانال فلو بگذرانیم ؟ اینها سوالاتی هستند که روانشناس میهالی چیک سنت میهالی (miahly csikszentmihalyi) در این تد (flow , the secret to happiness)به پاسخ و بررسی آن ها می پردازد .
او که در جنگ جهانی دوم کودکی هفت ، هشت ساله بوده است ، توجه اش به تعداد معدودی از افراد جلب می شود که در حالی که جنگ شغل ، خانه و امنیتشان را ویران کرده بود چگونه می توانستند زندگی عادی و سرشار از رضایت و خوشی داشته باشند و اینکه چه چیزی به زندگی که ارزش زیستن دارد ، کمک می کند ؟
او بیان می کند : سعی کردم که بفهمم در کجای زندگی روزمره و تجربیات معمولیمان ، خوشی و شادی را واقعا حس می کنیم . برای آغاز حدود چهل سال پیش شروع کردم به اشخاص خلاق توجه کردم تا بفهمم چه چیزی را احساس کردند که به طور ضروری ارزش این را داشته که تمام زندگیشان را صرف اعمالی کنند که اکثرشان انتظار شهرت یا ثروت از آن ها را نداشتند ولی اعمال با ارزشی بودن که زندگی شان را معنا دار کرده است .
او در آخرین کتاب خود به نام ” تجارت خوب ” با بعضی از ceo هایی که از نظر همتاهای خود ، به عنوان اشخاصی موفق ، اخلاق گرا و مسیوایت مدار از لحاظ اجتماعی هستند ، مصاحبه هایی انجام داده است ، این اشخاص ، موفقیت را به عنوان چیزی که دیگران را کمک می کند و همچنین باعث می شود خود فرد احساس خشنودی و رضایت داشته باشد ، تعریف می کنند و همچنین می گویند که شما برای موفقیت نمیتوانید فقط یکی از آن ها را داشته باشید .
میهالی چیک سنت میهالی و همکارانش حدود بیش از ۸۰۰۰ مصاحبه در سراسر دنیا با مردم انجام داده اند ، علی رغم فرهنگ ، آموزش و پرورش و غیره ، هفت حالت مختلف وجود دارند که نشان دهنده ی این هستند که شخص در حالت (فلو) می باشد .
یک نقطه تمرکز وجود دارد ، که وقتی قوت پیدا می کند ، باعث احساسات وجد و وضوح می شود ، شما دقیقا خواهید دانست که از یک لحظه به لحظه بعد چه کاری را می خواهید انجام دهید و بلافاصله بازخورد دریافت خواهید کرد . خواهید دانست کاری را که می خواهید انجام دهید ، شدنی است ، حتی اگر مشکل باشد ، حس زمان ناپدید می شود ، خود را فراموش می کنید و خود را پاره ای از چیزی وسیع تر و کامل تر حس خواهید کرد و موقعی که این شرایط حاضر باشند ، کاری را که انجام می دهید ، به خاطر خودش با ارزش خواهد بود .
شما زمانی در جریان فلو خواهید بود که سختی ها و مهارت های شما فراتر از معدل باشد . برای هر فرد آن کانال فلو زمانی پیش می آید که مشغول به کار مورد علاقه و لذت بخش خود باشد .

 

مشاهده ی این سخنرانی تاثیرگذار را از دست ندهید

<div id=”1492665530504249″><script type=”text/JavaScript” src=”https://www.aparat.com/embed/WGT7k?data[rnddiv]=1492665530504249&data[responsive]=yes”></script></div>

مطالب مرتبط

درباره ی گروه رفتار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *