پست وبلاگ

معرفی جورج لونشتاین

معرفی جورج لونشتاین

جورج لوونشتاین(George Loewenstein)، مدرس و اقتصاددان آمریکایی، یکی از برجسته ترین شخصیت های فعال در حوزه ی اقتصاد رفتاری می باشد.
او که پروفسور اقتصاد و روانشناسی در دپارتمان علوم اجتماعی و تصمیم گیری در دانشگاه کارنگی ملون می باشد، به عنوان مدیر در مرکز تحقیقات تصمیم گیری رفتاری فعالیت می کند.
لوونشتاین برای اخذ مدرک دکترای اقتصاد خود از دانشگاه ییل، از تزی با عنوان “انتظارات و انتخاب های موقتی” دفاع کرد. او پیش از بدست آوردن موقعیت کنونی خود، مشغول تدریس در دانشگاه بوث و دانشگاه شیکاکو بود.
اچ ایندکس یا همان شاخص بهره وری یا تاثیرگذاری برای این پژوهشگر اقتصاد رفتاری ۱۱۶ می باشد که به نسبت دیگر محققان و پژوهشگران این حوزه عدد قابل توجهیست.
او خصوصا بخاطر فعالیتش راجع به انتخاب های موقتی و پیشگویی موثر شناخته شده است.
تا کنون دو کتاب با نام های انتخاب های موقتی (Intertemporal Choice) در سال ۲۰۰۲ و انتخاب های عجیب و قریب (Exotic Preferences) در سال ۲۰۰۷ از او منتشر شده است.
مشارکت عمده ی جرج لوونشتاین در اقتصاد رفتاری، به موضوع شکاف همدلی (Hot-cold empathy gaps) مربوط می شود. این نظریه اشاره می کند که فهم و درک انسان وابسته به حالت است. به زبان دیگر، برای من که بسیار عصبانی هستم درک این موضوع که بسیار خوشحالید دشوار است.
لوونشتاین که هم اکنون ۶۱ سال سن دارد، همچنان در حوزه های فوق که حوزه های مورد علاقه ی وی هستند، مشغول به فعالیت می باشد.

مطالب مرتبط

درباره ی گروه رفتار

6 دیدگاه در “معرفی جورج لونشتاین

 1. با سلام، متاسفانه موفق نشدم توی کتابخونه ها کتاب های ایشون رو پیدا کنم، اگر لینکی از کتاب ها دارید لطفا توی وبسایت بذارید

 2. سلام
  لطفاً اصطلاح مربوط به شکاف همدلی!!!!! و انتخابهای موقتی!!!!! را اصلاح کنید. معلوم است که صرفاً ترجمه می کنید نه اینکه آن را درس بدهید یا اینکه به آن فکر کنdد. منظور از اصطلاح intertemporal که اصلاً متعلق به ساموئلسون و فیشر است، نه لوونشتhdن، میان دوره ای یا بین دوره ای است. یعنی آدمها به انتخاب از دو بازه زمانی چه نگاهی دارند. برای مثال، فرض کنید که ۲۰۰ دلار الان بدهند و ۰۲۵ دلار با یک سال فاصله. چه مطلوبیتی برای این دو قائل هستید و چرا؟ ضمناً اگر اندکی به اقتصاد رفتاری مسلط باشید، می توانید به مفهم تنزیل نیز برسید. ضمناً، به زودی ترجمه کتاب کج رفتاری (نه بد رفتاری) ریچارد تالر توسط اینجانب به بازار عرضه خواهد شد.
  پیشنهادی دارم که می تواند به جذابیت سایت شما کمک کند. به فکر مقالات علمی برجسته باشید نه اینکه از روی چند کتاب موجود، مثل ناخبردیهای پیش بینی پذیر، پارادوکس انتخاب، تکفر تند و کند، و غیره، کپی برداری انجام دهید. بنده به تمامی کتابها، مقالات برجسته پژوهشی در حوزه خط مشی عمومی و اقتصاد دسترسی دارم و پیشنهاد می کنم که قبل از کپی برداری از مطالب این چند کتاب معدود، کاملاً همه این ۲۰۰ مأخذ را بخوانید و بعد به فکر ترویج مطالب باشید. البته، این هم که برخی مثالهای ایرانی را به مطالب خود می افزایید، نشان از فهم شما نسبت به موضوعات اقتصاد رفتاری است. موفق باشید.
  بهنام شهائی (دکترای سیاست گذاری بخش عمومی دانشگاه تربیت مدرس)

  1. بر اساس دسته بندی های سایت، ما قسمت هایی را برای معرفی در نظر گرفتیم، و قسمت هایی برای توضیح مباحث، و قسمت هایی برای تحلیل اتفاق هایی که در روزمره برایمان اتفاق می افتد از دید اقتصاد رفتاری.
   در قسمت های معرفی، قصد درس دادن و تحلیل نداریم، فقط خط و مشی به خواننده می دهیم تا اگر اطلاعات جذابی یافت بتواند آن را دنبال کند.
   ممنون از پیشنهادتون، ولی از روز اول هم همچین قصدی نداشتیم.
   مطالب این سایت برای کسانی است که علاقه مند به مفهوم اقتصاد رفتاری هستند و قصد استفاده در زندگی واقعی را دارند نه صرفا نوشتن یک مقاله دانشگاهی به سبک ایرانی.
   خیلی خوشحالیم که در حال ترجمه ی کتاب Misbehaving هستید، کتاب فوق العاده ای است.

 3. سلام و عرض ادب
  بنده در حال حاضر مشغول ترجمه یک کتاب در زمینه اقتصاد رفتاری هستم. اطلاعاتی که در این صفحه وجود دارد بسیار زیاد در اصطلاح شناسی اقتصاد رفتاری به من کمک می کندوخواستم مراتب قدر دانی خود را کتبا اعلام کرده باشم.

  با احترام

 4. با سپاس از قدردانی شما، سرکار خانم مدابادی. خوشحالیم که مطالب ما تونسته توی این مسیر کمکتون کنه.
  با آرزوی موفقیت برای شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *