پست وبلاگ

معرفی کولین کامرر

معرفی کولین کامرر

کولین کامرر، اقتصاد دان رفتاری که آمریکایی می باشد، یکی از بزرگترین فعالین در حوزه اقتصاد رفتاری، علوم شناختی و تئوری بازی هاست.
او که به طور قطع یکی از نوابغ دوره ی معاصر حساب می شود، در سن ۲۱ موفق به اخذ پی اچ دی در رشته ی تئوری تصمیم گیری رفتاری از دانشگاه شیکاگو شد. او برای اخذ این مدرک از تزی با موضوع “اعتبار و مطلوبیت رای متخصصان” دفاع کرد.
تحقیقات وی در حوزه ی علوم شناختی و اقتصاد می باشد که باعث درک بهتری از فرآیند تصمیم گیری می شود.
او تا کنون مقالات بسیار زیادی منتشر کرده و علاوه بر سخنرانی درکنگره جهانی جامعه اقتصاددانان در سال ۲۰۰۵ در لندن و صحبت در سمپوزیوم گرامیداشت صدمین سالگرد تاسیس نوبل، در تد نیز سخنرانی در مورد اقتصاد رفتاری داشته است.
یکی از موفق ترین مقاله های او، Not so different after all: A cross-discipline view of trust می باشد که در سال ۱۹۹۸ منتشر شده است.
تا کنون ۷۱۷۷۰ بار در مقاله های مختلف از مقالات منتشر شده است که این عدد، در مقایسه با دیگر پژوهش گران عدد قابل توجهیست.
همچنین سخنرانی وی در کنفرانس تد تا کنون بیش از یک میلیون بار دیده شده. این سخنرانی که “هنگامیکه معامله ای میکنی، در مغز تو چه می گذرد” نام دارد یکی از تد های دسته ی اقتصاد رفتاری در وبسایت تد می باشد.
کولین کامرر در این سخنرانی، در مورد این صحبت می کند که هنگامی که دو نفر در حال انجام معامله ای هستند، چه به عنوان رقیب و چه به عنوان همکار، در ذهنشان چه می گذرد. او در مورد پژوهش هایش صحبت می کند که ثابت می کنند ما در پیش پینی تفکر دیگران چقدر بد هستیم!
او در حال حاضر ۵۷ سال سن دارد و در موسسه تکنولوژی دانشگاه کالیفرنیا (کلتک) مشغول به کار است.

مطالب مرتبط

درباره ی گروه رفتار

3 دیدگاه در “معرفی کولین کامرر

  1. لینک سخنرانی های تدی که اشاره می کنید رو هم لطفا بذارید. ممنون

    1. در دسته ی معرفی تد همه تد ها با ارائه ی لینک معرفی می شوند. در پست بالا هم لینک تد مورد نظر اضافه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *