پست وبلاگ

لارا شولز: ذهن به طور شگفت انگیز منطقی کودکان

لارا شولز: ذهن به طور شگفت انگیز منطقی کودکان

تا به حال به مکانیزم یادگیری حیرت انگیز فرزند خردسال خود فکر کرده اید؟
لارا شولز یکی از محققانیست، که رفتار کودکان را بررسی می کند.او در کنفرانس تد در سال ۲۰۱۵، سخنرانی در همین حوزه جذاب ارائه کرد که “ذهن به طور شگفت انگیز منطقی کودکان” نام دارد.
او با استفاده از رفتار کودکان بسیار کوچک، تلاش می کند نظراتی در مورد پایه های اساسی مکانیزم شناخت انسان ارائه می کند.
وی در ادامه ذکر می کند: “به طور خاص، در آزمایشگاه من در بخش مغز و علوم شناختی در دانشگاه MIT، دهه ی گذشته را صرف تلاش برای فهم این راز که کودکان چگونه اینقدر زیاد و با این سرعت از چیزهای کم یاد می گیرند، زیرا اینطور که مشخص است موضوع شگفت انگیز در مورد علم، موضوع شگفت انگیز در مورد کودکان نیز هست.”
او با ذکر دو مثال از تحقیقاتش بر روی کودکان صحبتش را ادامه میدهد و در نهایت به این نتیجه می رسد که توانایی کودکان در استنتاج عمیق از داده های پراکنده و کم، زمینه ساز تمام تحقیقاتی است که در یادگیری فرهنگی تمامی گونه های خاص انجام میدهیم.
کودکان رابطه های علت و معلولی جدید را فقط با چند مثال می آموزند، کلمه های جدید یاد می گیرند و بدون آموزش های طولانی با وسایل جدید کار می کنند.
برای دیدن سخنرانی لورا شولز در مورد ذهن بی نظیر کودکانمان، و مشاهده‌ی آزمایش های او بر روی آنها، ویدیو کامل این سخنرانی را هم در کانال تلگرام گروه اقتصادی رفتار و هم در کانال آپاراتمان منتشر کرده‌ایم.دیدن این سخنرانی جذاب را از دست ندهید.

مطالب مرتبط

درباره ی گروه رفتار

3 دیدگاه در “لارا شولز: ذهن به طور شگفت انگیز منطقی کودکان

  1. چند بار این تد رو دیدم اما چون زیر نویس فارسی نداشت، متوجه صحبت هاش نمی شدم، امروز توی وبسایتتون پیداش کردم، دیدم چند تا از همین تد هایی که من به خاطر نداشتن زیر نویس فارسی باهاشون مشکل داشتم رو ترجمه کردید. خسته نباشید و ممنون !

  2. به نظرم از لحاظ ایده ی آزمایش شاهکار است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *